2021 11 15 Projektams prašoma daugiau kaip 6 mln. eurų paramos

Kitų metų kultūriniams, visuomenės informavimo saugumo, medijų raštingumo ugdymo ir šviečiamiesiems projektams sulaukta 393 paraiškų.
 
Visa projektams įgyvendinti reikalinga suma siekia 9,29 mln. eurų, o iš Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo prašoma 6,32 mln. eurų paramos.
 
Panašios tendencijos vyravo ir pernai, kuomet teiktiems projektams reikalinga suma siekė 9,34 mln. eurų, o iš Fondo prašyta 6,45 mln. eurų.
 
Šiemet kultūros ir meno leidinių programai gautos 29 paraiškos, nacionalinės periodinės spaudos – 36, regioninės spaudos – 86, nacionalinės radijo ir televizijos – 53, regioninės radijo ir televizijos – 57, interneto žiniasklaidos – 132.
 
Kadangi projektų interneto žiniasklaidos programoje sulaukta gausiausia, daugiausia čia ir prašoma Fondo paramos – daugiau kaip 1,5 mln. eurų. Mažiausia sulaukta nacionalinėse radijo stotyse planuojamų transliuoti projektų – 12, tad ir jiems prašoma finansavimo suma yra mažiausia – beveik 145 tūkst. eurų.
 
Gautus bei administracinius reikalavimus atitinkančius projektus vertina Fondo ekspertų grupė, vėliau – Fondo taryba. Ji savo sprendimą dėl paramos dydžio konkretiems projektams priims tik tuomet, kai Seimas patvirtins kitų metų valstybės ir savivaldybių biudžetą.
 
Šiemet paraiškos 2022 m. konkursui pirmą kartą buvo priimamos tik elektronine forma, užsiregistravus ir prisijungus Fondo svetainėje.
 
Daugiau informacijos:
Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo direktorius
Gintaras Songaila
Tel. 8-650 70601
El.p. direktorius@srtfondas.lt
Mūsų draugai